27.1.2012
Nintendo kosiskelee suuria mediayhtiöitä yhteistyöhön Wii U:n kanssa
Dr. Kawashima työstää uutta nimikettä 3DS:lle
Nintendo Direct -konferenssi pidetään huomenna
3DS myynyt Japanissa 5 miljoonaa ennätysnopeasti
Wii U:n julkaistaan maailmanlaajuisesti tänä vuonna – konsolin nimi vaihtoon?
Kirjoittaja:
Ville
Lähde: Eurogamer
Uusimmat uutiset
Nintendo Direct: Sega, Capcom ja Namco Bandai työstävät yhdessä uutta projektia 3DS:lleNintendo kosiskelee suuria mediayhtiöitä yhteistyöhön Wii U:n kanssa
Dr. Kawashima työstää uutta nimikettä 3DS:lle
Nintendo Direct -konferenssi pidetään huomenna
3DS myynyt Japanissa 5 miljoonaa ennätysnopeasti
Wii U julkaistaan sekä Yhdysvalloissa, Euroopassa, Australiassa että Japanissa tämän vuoden loppuun mennessä. Nintendo varmisti asian lehdistölle kertoessaan viimeisimmistä liiketuloksistaan.
Liikkeellä on myös runsaasti huhuja, joiden mukaan Nintendo harkitsee konsolin nimeämistä uudelleen. Asiasta raportoi CVG, jonka kontaktit ovat "lähellä Nintendoa". Nimen muuttaminen edistäisi konsolin erottumista Wiistä, sillä etenkin Yhdysvalloissa kuluttajat ovat sekoittaneet 3DS:n ja DS:n keskenään.
Kommentit
27.01.2012 - #
Lainaus
Lannistaahan se aika huomattavasti uutuudenhohtoa, kun laite kuulostaa ja näyttää lähes samalta kuin vanhempi laite. Nintendon ideoinnin ja innovaatioiden taustalla koko uutuus ja uudenlaiset pelitavat ovat tunnetusti melko merkittävässä roolissa, joten onhan tuo vaan haittatekijä laitteen onnistumisen kannalta.
...Enkä itsekään tuosta nimestä koskaan pitänyt.
Lainaus Lannistaahan se aika huomattavasti uutuudenhohtoa, kun laite kuulostaa ja näyttää lähes samalta kuin vanhempi laite. Nintendon ideoinnin ja innovaatioiden taustalla koko uutuus ja uudenlaiset pelitavat ovat tunnetusti melko merkittävässä roolissa, joten onhan tuo vaan haittatekijä laitteen onnistumisen kannalta.
...Enkä itsekään tuosta nimestä koskaan pitänyt.
Kirjaudu sisään kommentoidaksesi.

Poissa